Astroliving 17 Tetor 2020

Çfarë të prisni këtë të diel; Ja ç’ thonë yjet për 12 shenjat e Zodiakut

Astroliving

DASHI

Hëna mund t’ju krijojë disa çështje familjare, por mos u jepni atyre shumë peshë. Ngadalë do të ktheheni për të marrë frymë, mos e lini veten të mbingarkoheni nga lodhja. Mundohuni ta shijoni këtë të diel me njerëzit që doni më shumë: kjo ka qenë një javë e ngarkuar dhe ju duhet të rikuperoni trupin tuaj, madje edhe me një dietë të shëndetshme.

DEMI

Ju shpesh jeni nervoz: duhet të mësoni ta mpakni atë anë të karakterit tuaj që ju shtyn të luftoni me të gjithë, vetëm sepse nuk morët atë që donit. Mos harroni angazhimet, veçanërisht ato të punës, përndryshe mund të ketë pasoja.

BINJAKËT

Jeni në harmoni të përsosur me partnerin tuaj. Për disa kohë marrëdhënia juaj kishte pësuar një pengesë, por ju jeni gati të ktheheni në rrugën e duhur. Puna ju jep mendime, por duhet ti lini gjërat në zyrë.

GAFORRJA

Do të jetoni një ditë plot humor të mirë. Puna nuk bën gjë tjetër veçse ju mundon, por ju nuk doni t’ ia dini këtë fundjavë: keni projekte të mëdha në proces.

LUANI

Harroni problemet, nesër rregulli i vetëm është të argëtoheni. Mos lejoni që ankthet e përditshme të dëmtojnë vullnetin tuaj të mirë, tërhiqni partnerin tuaj në një aventurë që garanton një buzëqeshje, ju nevojitet në këtë periudhë të errët. Puna mund të presë.

VIRGJËRESHA

Duhet të mësoni të lini problemet të shkojnë, përndryshe do të jeni gjithmonë viktimë. Dashuria të ka përshëndetur, ata që u është dashur të ndërpresin një histori sentimentale, po vuajnë shumë, por hidhërimi do të kalojë dhe do t’u japë rrugë aventurave të reja, pushtimeve, madje edhe yjeve që duan të të shoqërojnë drejt një rruge më të lumtur.

PESHORJA

Puna ju garanton kënaqësi të madhe. Mos lejoni që ziliqarët të vënë gojë në sukseset tuaja, kushdo që thotë se është kundër shpërblimeve tuaja flet vetëm për xhelozi. Injoroni thashethemet dhe madje edhe të afërmit që ju nxisin të rishikoni disa vendime. Ju duhet të jeni arkitektët e vetëm të fatit tuaj.

AKREPI

Kjo nuk është një kohë rozë për disa prej jush që  keni idenë e një ndryshimi. Lëreni veten të ndihmoheni nga të dashurit tuaj, ata do të dinë se si t’ju gëzojnë.

SHIGJETARI

Keni një mundësi të shkëlqyeshme për të karikuar bateritë tuaja. Ka diçka që nuk shkon me punën, por ju preferuat të injoroni sinjalet e mjegullta dhe tani e gjeni veten në një pozicion tjetër. Kjo e diele do t’ju lejojë të analizoni plotësisht gabimet tuaja.

BRICJAPI

Duhet të jeni të kujdesshëm, sepse mund të humbni ekuilibrin që keni ndërtuar në javët e fundit dhe ta gjeni veten saktësisht në pikën ku filloi gjithçka, me asgjë brenda xhepit. Zgjedhjet që do të bëni gjatë kësaj kohe do të jenë të rëndësishme për të ardhmen tuaj, kështu që kini kujdes.

UJORI

Keni tension sentimental por mjaft bëtë pyetje kush gaboi dhe kush e ka mirë. Nëse duhet të kërkoni falje bëheni. Mos e pyesni shumë vetën dhe lëreni krenarinë mënjanë.

PESHQIT

Dyert janë të hapura për për mundësi të reja. Kjo e diel do t’ju lërë në mëshirën e disa dyshimeve, mendoni mirë se çfarë të bëni dhe bëhuni gati për të hënën e cila do të jetë shumë e ngurtë. Ju keni një orar për të respektuar dhe vonesat nuk lejohen. Lejoni vetes kohë për të kaluar me partnerin dhe familjen tuaj, që e keni lënë gjatë pas dore.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor