Pjata kryesore 11 Tetor 2020

Jufka me kërpudha; Receta në 2 minuta nga Living

Pjata kryesore

Përbërësit: ½ qepë 500 g kërpudha 250 g jufka 250 g krem djathi Kripë Piper Gjalpë Verë

Pergatitja:

Ziejmë jufkat në ujë me kripë sipas udhëzimeve në paketim. Në tigan skuqim qepën e prerë hollë me gjalpë, kripë dhe piper. Shtojmë kërpudhat dhe i kaurdisim disa minuta ne temperaturë mesatare, i shuajmë me verë . Shtojmë kremin e djathit, jufkat e ziera dhe pakëz lëng. I përziejmë mirë dhe i shërbejmë të ngrohta.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor