Pjata kryesore 8 Tetor 2020

Receta në 2 minuta, quinoa me Perime

Pjata kryesore

Përbërësit: 150 g quinoa , 1 qepë, 1 spec i kuq, 1 karotë, 1 brokoli, 1 kungulleshkë, kripë, piper, rozmarinë, majdanoz dhe vaj ulliri.

Përgatitja: Ziejmë quinoan me ujë dhe kripë pasi e kemi shpëlarë mirë me ujë të rrjedhshëm. Në tigan me vaj ulliri kaurdisim qepën me rozmarinën, shtojmë specin e kuq, karotën, kungulleshkën dhe brokolin. I shtojmë pak ujë sa të zbuten dhe në fund shtojë quinoan e zierë. Rregullojmë shijen me kripë, piper dhe vaj ulliri të freskët.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor