Kujdesi per fytyren 15 Shtator 2020

Për të gjitha llojet e lëkurave; Receta për zhdukjen e qimeve të lëkurës një herë dhe përgjithmonë

Kujdesi per fytyren

Sipas statistikave, hirsutizmi - i njohur gjithashtu si flokë të tepërt në zona të pazakonta - prek rreth 5-10% të grave të të gjitha moshave. Sidoqoftë, pa marrë parasysh sa të shëndetshëm mund të jemi, të gjithë duhet të përdorim piskatore në fytyrën tonë herë pas here, në mënyrë që të dukemi mirë. Ne kemi zbuluar se nuk është gjithmonë e nevojshme të përdorni metoda të tilla të dhimbshme të heqjes së qimeve në fytyrë - veçanërisht kur metoda të tjera më pak të dhimbshme mund të gjenden në kuzhinën tuaj!

Përbërësit:

2 qepë të mesme

10-12 gjethe borziloku

Përgatitja:

Gjeni membranat e holla dhe transparente të lëkurës midis shtresave të qepës.

Thërrmoni membranat me gjethe borziloku për të bërë një pastë.

Përdorimi:

Vendoseni pastën në vendet ku keni qime dhe lëreni aty për rreth 20-25 minuta.

Lani atë me ujë të ngrohtë.

Përsëriteni: 3-4 herë në javë për 1-2 muaj.

Qepa në të vërtetë është jashtëzakonisht e dobishme për ju pasi ngadalëson rritjen e flokëve. Sidoqoftë, kur përdoret së bashku me borzilokun, jep efekt të kundërt dhe ju ndihmon të hiqni qafe qimet e padëshiruara të fytyrës.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor