Pjata kryesore 14 Shtator 2020

Jufka me kërpudha

Pjata kryesore

PËRBËRËSIT: ½ qepë, 500 g kërpudha, 250 g jufka, 250 g krem djathi, kripë, piper, gjalpë dhe verë.

PËRGATITJA: Ziejmë jufkat në ujë me kripë sipas udhëzimeve në paketim. Në tigan skuqim qepën e prerë hollë me gjalpë, kripë dhe piper. Shtojmë kërpudhat dhe i kaurdisim disa minuta ne temperaturë mesatare, i shuajmë me verë . Shtojmë kremin e djathit, jufkat e ziera dhe pakëz lëng. I përziejmë mirë dhe i shërbejmë të ngrohta.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor