Kuzhina 12 Shtator 2020

Çokollatë Bounty për vetëm 2 minuta

Kuzhina

Perberesit:

100 g arrë kokosi

200 ml qumësht i kondensuar

50 g gjalpë kikiriku

200 g çokollatë

 

Në tas përziejmë arrën e kokosit me qumështin e kondensuar dhe formojmë copa çokollate me duar duke i ngjeshur. I vendosim në ngrirje, dhe pas 30 min me ndihmën e dy pirunëve i kalojmë në çokollatë pasi e kemi tretur në banjëmari, i lyejmë mirë nga të gjitha anët dhe i vendosim në pjatë, për dekor i hedhim pak arrë kokosi sipër.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor