Pjata kryesore 2 Gusht 2020

Mish keci i pjekur në furrë me erëza dhe pekmez shege të egër

Pjata kryesore

Sot drekën na e ofron Mirela Andoni, që e gjeni në Instagram me emrin 
papare_thebeautyofsmallthings. Një recetë e shijshme që vështirë t'i rezistojë dot njeri, ndaj mos humbni kohë por përgatiteni edhe ju.

PËRGATITJA: Kofshe?n e kecit e marinoni me kripe? piper, rozmarine?, vaj ulliri, dege? rigoni, hudhrat dhe limonin e prere? ne? mes. E mbuloni me lete?r furre dhe ndizni furre?n ne? temperature? maksimum pe?r 10 min, vendosni tave?n e mbuluar dhe e ulni temp e furre?s ne? 100-120 grade?, pjekja be?het ngadale? pe?r 1 ore? e 30 min.

Pastaj e zbuloni dhe e lyeni me pekmez shege dhe kokrra koriander te? shtypura. Vazhdon pjekja edhe 30 minuta me 180 grade? sa te? marri ngjyre? te? erre?t dhe te? ke?rcaniset.Shoqëruesja më e mirë është pureja.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor