Kuriozitete 31 Korrik 2020

Histori shqiptare: Pacienti i infektuar lë spitalin për të shkuar në dasmë

Kuriozitete


Me gjithë rastet alarmante të dy ditëve të fundit në Kosovë, duket se tundimit për të shkuar në dasmë i infektuar nuk i shpëton dot, edhe pse pasojat mund te jene fatale.

"Janë organizuar çmenduri të tilla (i referohet dasmave) ka ndikuar në përhapjen e pandemisë në mënyrë masive. Shumicën e rasteve ku ka shumë të prekur janë nga këto çmenduri masive që njerëzit gjatë kësaj kohë. Madje ka pasur një rast që ka ikur nga spitali për të shkuar në një dasmë", tha analisti Nexhmedin Spahiu për Report Tv. Një ditë më parë në Kosovë u shënuan 16 viktima, kurse 24 orët e fundit 15 vitkima dhe u regjistruan 226 raste të reja.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor