Astroliving 2 Korrik 2020

Horoskopi mujor korrik: DASHI dhe DEMI

Astroliving

Nga PAOLO FOX

DASHI: Muaji nis me kalimin e Marsit në shenjën tuaj, që përfaqëson rebelimin dhe luftimin. Nëse kalimit të Marsit i shtojmë edhe ndikimin e Mërkurit, mund të thuhet që korriku është muaji i diskutimeve dhe padurimit. Nëse jeni të rrethuar nga njerëz që nuk ju kuptojnë, ose që ju kanë lënë të pritni gjatë para se t’ju japin një përgjigje, mund të “shpërtheni”. Ditët më të ngarkuara me nervozizëm do të jenë datat 6, 13 dhe 20. Ndryshimet dhe zgjedhjet e kësaj periudhe do të ndikohen nga një vrull i madh, që do të thotë se kur zemëroheni, nuk arsyetoni dhe rrezikoni të shkatërroni edhe ato që keni bërë mirë. Ndikimi i yjeve ju nxit të reflektoni, sepse mund të refuzoni ose pranoni një marrëveshje pa qenë fort të bindur për të. Duhet sërish pak vëmendje me paratë. Nëse punoni me ortakë apo bashkëpunëtorë, ose nëse jeni në pritje të rinovimit të një kontrate, do të përballeni me diskutime të ashpra. Mirëpritni këshilla nga njerëz që janë më të përgatitur se ju për çështje ligjore, ose nëse do të keni raste që do t’ju ngatërrojnë në situata të dyshimta.  

Nëse në ambientin profesional ka tensione të forta, edhe ndjenjat në korrik janë po aq të forta dhe do të jenë njëkohësisht edhe burim qetësie. Nuk është një periudhë që bllokon iniciativat e çifteve. Duhet kujtuar që viti 2020 është disi i vakët për sa u takon parave, por kur ka dashuri, ka gjithçka. Nuk është mirë të diskutohet për çështje ekonomike, sidomos nëse njëri nga partnerët nuk ka më të ardhurat si para një viti. Kush ka kaluar një ndarje, nuk synon të gjejë më dashurinë në jetë, ndaj nuk do të jeni në kërkim të takimeve të reja. Të ndarët janë pak të paqartë, pasi nuk e dinë as vetë ç’duan. Situatë e rrezikshme për ata që kanë paralelisht dy lidhje, pasi në gusht mund t’ju zbulohet gjithçka. Këshillohet shumë kujdes për takimet në fund të muajit, sidomos në datën 22, sepse do t’ju ndodhë diçka e bukur dhe emocionuese. Të lindurve në shenjën e Dashit do t’u rrahë zemra fort në datat 30 dhe 31.

Ndikimi i Marsit në shenjën tuaj shkakton edhe një rritje tensioni, duke qenë karakter që i mbani gjërat nga brenda. Ka gjasa të keni momente të sikletshme, ndaj duhet të ndaleni dhe të mos mundoheni. Mundohuni të pushoni pak, të bëni një jetë pak më të qetë. Nuk frekuentoni ambientin e duhur, por situata do të përmirësohet nga data 22.        


DEMI: Tensionet e lindura gjatë 3 muajve të fundit thuajse janë kapërcyer, ndaj edhe ata që s’e kanë vendosur akoma ç’do të bëjnë, tani e kanë të qartë përgjigjen. Rreth datës 14 do të merrni një përgjigje të kënaqshme. Yjet mund të na favorizojnë, por jemi ne ata që vendosim. Ata që kanë punuar mirë, mund të lëvdohen, ose të ngrihen në detyrë. Ata që janë të zotë do të marrin një propozim për një punë të përhershme, ndërsa studentët e përgatitur mund të marrin një ofertë praktike. Propozimet janë të mira, ndaj s’duhet të ngurroni, edhe pse duhet të zhvendoseni dhe të ndryshoni stil jete. Do të bëni shpenzime për shtëpinë, keni kredi, ose keni marrë borxh. Muaj interesant për blerje, ose për të sqaruar çështje që lidhen me trashëgimi familjare. Kush mund ta përballojë ekonomikisht, duhet të bëjë një reflektim të gjatë. Puna nuk është gjithçka në jetë.

Shtohet dëshira për të pasur një dashuri pa probleme, për të lënë gjithçka pas dhe për të përjetuar një pasion të vërtetë. Duhet të bëni kujdes që të mos të krijoni lidhje me njerëz të zënë. Lidhjet e krijuara gjatë muajve të fundit mund të bëhen edhe më interesante. Nuk është rastësi nëse ju rikujtohet një histori e vjetër. Do ta keni të lehtë të largoni ata që nuk ju meritojnë. Janë interesante lidhjet që lindin në korrik. Muaj i mbarë për t’u pajtuar me dikë. Një Gaforre, Virgjëreshë, ose Dash mund të jenë të rëndësishëm në jetën tuaj. Favorizohen edhe më shumë çiftet që duan të bëjnë fëmijë.

Ankthi shkakton shqetësime psikopatike, por në muajt e fundit u ke dhënë fund situatave që mund të të shkaktojnë bezdi dhe probleme. Duhet të merreni me meditim. Në datat 23 dhe 31 do të ndieni njëfarë dobësimi fizik.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor