Pjata kryesore 29 Qershor 2020

Rizoto me karkaleca dhe qitro si nga duart e shefit

Pjata kryesore

Gatuani me mjeshtërinë e një shefi kuzhine këtë pjatë që bashkon shije vërtet të veçanta. Mjafton të ndiqni hapat e videorecetës dhe e keni gati për dy minuta.

Përbërësit:

100 g oriz karnaroli

1 qitro

1 degë selino

1 karotë

1 qepë

20 ml Vaj ulliri 

Piper i zi

Kripë

100 ml verë e bardhë

200 g karkaleca të vegjël

Rozmarinë

Qitron e pastrojmë nga lëkura dhe e presim në copa. Presim imët qepën, karotën, selinonë dhe i kaurdisim me vaj ulliri disa minuta. I rregullojmë shijen me kripë dhe piper, shtojmë orizim, e skuqim disa minuta dhe e shuajmë me verë, shtojmë ujë ose lëng perime derisa orizi të ziejë plotësisht. Në tigan me pak vaj ulliri kaurdisim karkalecat, shtojmë lëngun e qitros dhe i shtojmë te orizi. Gjithashtu shtojmë edhe copat e qitros dhe pak rozmarinë.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor