Pjata kryesore 28 Qershor 2020

Gatuajmë me Nertila Kokën; pulë me kërpudha

Pjata kryesore

Sot kemi vendosur t'ju sugjerojmë një nga recetat më të mira që keni provuar ndonjëherë, pulë me kërpudha, dhe e gatuar nga duart e Nertila Kokës do t'ju shijojë akoma më shumë.

Përbërësit: 400g fileto pule, 250g kërpudha, 1 qepë, 250ml creme fraiche ( mascarpone,por jo të ziejë, mundet të pritet dhe prish konsistencen), 3-4 lugë gjelle vaj, kripë, piper me shumicë (piperi shkon shumë në ketë pjatë). Unë e shoqëroj me oriz. Mundet të shoqërohet me patate, couscous etj.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor