Pjata kryesore 28 Prill 2020

Pasta me ton nga Nertila Koka

Pjata kryesore

Këngëtarja e ëmbël e viteve ’80 Nertila Koka, tashmë është pranë publikut shqiptar si amvisë dhe vloggere gatimi. Kësaj here ajo ka përgatitur pasta linguine me ton, në një variant shumë mesdhetar të cilin me siguri do ta pëlqeni.

Përbërësit:

250g pasta (Linguine)

200-250g pomodorini

1 tufe te vogël majdanoz

100ml vaj ulliri (edhe me shume po të deshironi)

1 konservë ton

1 luge gjelle kaperi

2 lugë gjelle bajame ose stika

1 thelp hudher

spec i kuq djegës sipas deshires

Për të mësuar përgatitjen e kësaj recete, ndiqni hap pas hapi videon e Nertila Kokës.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor