Pjata kryesore 27 Prill 2020

Musaka me spinaq; ndryshe nga tradicionalja

Pjata kryesore

1 kg spinaq

4 qepë

600 gr mish i bluar

kripë dhe piper i zi

magdanoz

2 vezë

oriz

ajkë të thartë/shtalpë

qumësht
 Bookmark this reci

Spinaqin lajeni e ziejeni në ujë me kripë.Qepën e grirë skuqeni në vaj e më pas shtojani mishin.Pasi të jetë kaurdisur mishi, shtojani mëlmesat, vezën, pak miell e pak oriz.

Spinaqin shtrijeni në fund të tavës e sipër tij shtroni mishin e përgatitur e në fund sërish mbulojeni me spinaqin e zier.Në fund musakanë lyejeni me përzierjen e shtalpës, një veze e pak qumështi.

Piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor