Pjata kryesore 19 Prill 2020

Bukë lepurushi, receta që s'duhet t'i mungojë tryezës festive të Pashkës

Pjata kryesore

Rcetata MIRELA ANDONI/Fotografia ARMAND HABAZAJ

E keni parasysh filmin "Përballimi" dhe batutën e njohur të Sandër Prosit “Gjergji, zgjohu se të ka sjellë babi buke lepurushi"? Nuk e dimë nëse Papare është frymëzuar nga kjo skenë për të bërë bukët e lepurushit, por i ka bërë aq të mira sa do të lëpini gishtat.

PËRBËRËSIT: 1 gotë qumësht, 2 gota miell, 1 lugë e vogël maja ,1 lugë sheqer, 1/2 lugë kripë, 50 gr gjalpë, 1/2 lugë e vogël mahlep, pak vezë me qumësht për t'i lyer sipër.

PËRGATITJA: Tretim majanë në qumësht, shtojmë sheqerin dhe e lemë 20 min. Hedhim miellin, kripën, gjalpin e tretur dhe mahlepin. Brumin e lëmë të pushojë 60 min. I japim formë dhe i vendosim në tavë, i lëmë 30 min, i lyejmë me qumësht dhe vezë. I pjekim në 200 gradë për 20 min.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor