Orakulli i kuzhinës 15 Prill 2020

Receta e thjeshtë e kungullit me djathë; Ushqimi i shëndetshëm për në darkë

Orakulli i kuzhinës

Furrën ngroheni në 200 gradë. Tavën lyejeni me gjalpë. Në një enë bëni bashkë hudhrën pluhur dhe piperin cayenne bashkë me shtalpën për gatim. Gjysmën e kungullit të prerë vendoseni në tavën për pjekje, kriposeni dhe piperoseni. Sipër kungullit të renditur hidhni ¼ filxha parmezan dhe ¾ e lugëzës me sherebelë të thatë. Shtroni edhe shtresën tjetër me kungullin e prerë dhe edhe këtë kriposeni e piperoseni. Masën me shtalpë hidheni mbi kungullin e përgatitur dhe hidhini gjithashtu pjesën e mbetur të sherebelës. Mbulojini me folie alumini dhe vendosini në furrën e nxhetë derisa të zbuten ose për 55 minuta.

Pastaj largojani folien e aluminit, hidhini djathin e grirë në rende dhe spërkateni me pjesën e mbetur të djathit parmezan. Kthejeni në furrë derisa të shkrijë djathi dhe kungulli të marrë një ngjyrë të bukur të artë (për 6-10 minuta).

Burimi: Me shije 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor