Orakulli i kuzhinës 27 Mars 2020

Eksperimentoni këto ditë në shtëpi; Bukë me djathë dhe hudhra

Orakulli i kuzhinës

Përbërësit

1 buke
2-3 Hudhra
djathi kaçkavall
sipas deshires vaj ulliri
sipas deshires erëza
Hapat

1.     Nese doni mund te shtoni dhe domate qershiza te prera pegjysem. Presim buken si ne figure. Shtojme te gjithe perberesit duke i shperndare ne menyre homogjene.

2.     Ndezim stofen ne temp max dhe kur te jete nxehur mire futim buken.

3.     Vajin e ullirit e shtojme ne fund pasi te kemi nxjerre nga furra.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor