Ëmbëlsira 26 Shkurt 2020

Biskota pa gluten, pa sodë dhe pa vezë qe përgatiten për 5 minuta!

Ëmbëlsira

Nga Linda Fishta

Përbërësit:

300 g miell misri i bardhë

180 gjalpë i butë si krem

100-120 g sheqer pluhur.(Unë herë tjetër do t'i hedh 100 se m'u duken shume të ëmbla me 120 g)

1 lugë  lëkurë portokalli bio e grirë në rende

Përgatitja:

Ne nje tas i perziejme me dore te gjithe perberesit per pak minuta sa te kemi brumin homogjen. E mbulojme me plastmas kuzhine dhe e leme te pushoje ne frigorifer per 30 minuta ose 1 orë ose dhe me shume.

Pas kësaj kohe ndezim furrën ne 180 gradë dhe pasi tu japim formë sipas dëshirës i pjekim për 20 minuta afërsisht ose derisa të marrin pak ngjyrë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor