Astroliving 14 Shkurt 2020

Ujqërit vetmitarë të horoskopit, këto tre shenja s'duan t'ia dinë për askënd sepse duan veç veten

Astroliving

Disa njerëz e kanë shumë të vështirë të dashurohen, ndoshta sepse nuk janë gati, nuk e konsiderojnë dashurinë shumë të dobishme, ose ndoshta mendojnë se duke u dashuruar humbasin lirinë e tyre. Por e dini cilat shenja e kanë aq të vështirë t'i dhurojnë zemrën të tjerëve?

Binjakët: Tashmë e dini që Binjakët janë një ndër shenjat më të dyjëzuara të zodiakut, dhe mesa duket ky lloj dualiteti që i shoqëron në çdo fushë të jetë, nuk përjashton as ndjenjat, aq më pak martesën. Martesa i frikëson dhe si shenjë ajri që janë, e kanë të vështirë të përballen me një përgjegjësi të tillë. Nëse një Binjak e shikon se partneri po tenton t’i zërë më shumë hapësirën, duke e shtyrë drejt martesës, ka mundësi të zhduket fare. Kështu që mendohuni mirë para se të propozoni një Binjak.


Luani: Luani dëshiron të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes, mirëpo n.q.s i propozoni në një shesh të madh plot njerëz, e sigurt që nuk do t'ua falte kurrë. Të lindurit në këtë shenjë e kanë të vështirë të marrin hapin e madh dhe si sqimtarë që janë, duhet kohë që të bindin veten se ka ardhur koha të ndajnë përditshmërinë me dikënd tjetër.

 

Ujori: Ujorët janë një ndër shenjat që e duan më shumë vetminë. Kur bëhet fjalë për martesën, ok më mirë të mos bëhet fjalë fare, i shmangen dhe izolohen në botën e tyre të rrëmujshme emocionale. Kjo shenjë e ka të vështirë të pranojë dikë në jetën e tij/saj ndaj duhet të keni kujdes para se të bëni propozimin e madh.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor