Kujdesi per trupin 6 Shkurt 2020

Keni thembra që plasariten gjithë vitin? Këto janë 2 produkte shtëpie që funksionojnë 10 herë më mirë se kremrat e shtrenjtë

Kujdesi per trupin

Keni thembra të plasaritura gjatë gjithë vitit? Mos harxhoni më para në produkte të shtrenjta të cilat nuk ju zgjidhin asnjë problem! Si fillim duhet të dini nga vjen ky problem:

1: nga prania e mykut në këmbët tuaja

2:djersitja e këmbëve.

3:Këpucët shumë të ngushta ose shumë të larta.

4:Ekzema, një sëmundje e lëkurës që shkakton rrjepje, plasje të lëkurës dhe plagë.

Më poshtë ka disa mënyra efektive të cilat ju mund ti bëni në shtëpinë tuaj:

Aspirinë dhe lëng limoni: Thjesht shtypni 10 pilula aspirine dhe shtoni pak lëng limoni për të bërë një paste. Pastaj aplikoni përzierjen me  pambuk mbi thembrat tuaja të dëmtuara. Përdorni garzë dhe një qese plastike për të siguruar pambukun dhe lëreni të qëndrojë gjatë natës. Kjo procedurë do t'ju ndihmojë të shfarosni qelizat e vdekura të lëkurës dhe ta bëni lëkurën në thembrat tuaja më të butë.

Sodë buke: Tri lugë gjelle sodë buke, Katër deri pesë litra ujë Filloni duke e përzier sodën e bukës me ujë të nxehtë dhe futni këmbët në ujë për 10-15 minuta.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor