Astroliving 14 Janar 2020

Asgjë s'do të jetë më parë, ja ç'furtunë do të sjellë për shenjën tuaj kalimi i Venusit tek Peshqit

Astroliving

Dashi: Në pamje të parë Dashi duket egoist, por kur e njeh nga afër kupton se është krejt e kundërta. Të lindurit në këtë shenjë janë shumë socialë, të afrueshëm dhe duan pa hile. Por a ia vlen të mendoni gjithmonë për të tjerët dhe të mos merrni gjë në këmbim? Venusi ju këshillon të kaloni në testin e kohës dashuritë dhe miqësitë e vërteta, ose jo, dhe t’i kushtoni më shumë rëndësi vetes.

Demi: Më në fund planeti i dashurisë, Venusi do të jetë në anën tuaj, duke ju ndihmuar të qartësoni ndjenjat lidhur me një histori të së shkuarës. Vetëm pasi të mbyllur hesapet me një ish, do të mund të përfshiheni seriozisht në një njohje të nisur rishtas.

Binjakët: Angazhimet e shumta në punë ju kanë mbajtur për shumë kohë larg familjes dhe njeriut të zemrës, por nuk është kurrë vonë për të korrigjuar këtë gjë. Keni nevojë të menaxhoni më mirë kohë dhe prioritetet tuaja, vetëm në këtë mënyrës do t’i jepni secilit vendin dhe rëndësinë e duhur.

Gaforrja: Më në fund dashuria do t’u buzëqeshë të gjitha Gaforreve. Pas një periudhe të trazuar shpirtërore, do të keni mundësi të shijoni disa ditë të qeta me njeriun e zemrës. Ju pret një muaj plot emocione. Përpiquni të shikoni përtej fasadës dhe t’i shijoni ato ashtu siç duhet.

Luani: Venusi nuk është më armiku juaj, përkundrazi do t’ju ndihmojë t’i vini në vijë dhe të sheshoni çdo keqkuptim të mundshëm. Përveç ndihmës së planetit të dashurisë, edhe Marsi do të ndihmojë të gjithë Luanët të shijojnë në maksimum kohën e kaluar me partnerin/partneren.

Virgjëresha: Për Virgjëreshën, kjo është periudha e duhur për t’u marrë jo me partnerin, por me veten. Një ndryshim i vogël në pamjen e jashtme do të rindezë pasionin me partnerin, por edhe do t’ju ndihmojë të ndiheni më joshëse dhe e dëshiruar.

Peshorja: Në ndryshim nga shenjat e tjera që do ta kenë në anën e tyre Venusin, Peshorja do të përjetojë një furtunë të vërtetë për faj të tij. Do të duhet të përballeni me momente të vështira, të cilat do t'ju ngrijnë buzëqeshjen dhe do të shkaktojnë kaos në jetën tuaj. Kujdes me barrën e ndërgjegjes, mund t'ju rëndojë më shumë nga ç'mund të mbani.

 

 

Akrepi: dashuria do të bëhet një ushtrim shumë i lehtë dhe madje edhe argëtues. Rroftë përkëdhelja, rroftë situatat që të bëjnë të qeshësh, mundësitë që të çojnë aty ku (dhe me kë) dëshiron të jesh gjithmonë. Ju mund të ulni angazhimet tuaja, nevoja për të ndjehen gjithmonë të dobishëm, të përkushtuar.

 

Shigjetari: Faza e re e Venusit ju kërkon t’i kushtoni pak më shumë vëmendje trupit dhe mirëqenies. Por gjithashtu do t'ju bëjë të kuptoni kufizimet dhe kundërindikimet e gjithmonë dhe vetëm duke i kushtuar vëmendje asaj Marsi që jeton afër jush. Ndoshta ju mund të imagjinoni një qetësi të re.

 

Bricjapi: Venus tani ju ndihmon të paraqiteni më të ëmbël, më të dashur (keni nevojë për të, sepse mijëra sfida kozmike me të vërtetë thithin shumë energji, shumë vëmendje). Filloni një kohë për veten tuaj kur joshja dhe të qenit bukur do të bëhet normale.

 

Ujori: mirupafshi Venus, mirupafshimi me ëmbëlsinë e brendshme që tani nënçmon pak. E megjithatë Venus nuk ndalet së ndihmuari, vetëm se e bën atë në një mënyrë tjetër, ndryshe. Si? Duke ju bërë më praktikë, më të saktë dhe të përpiktë, të aftë për t'i dhënë vlerën e duhur dhe përparësinë e nevojshme gjithçka.

 

Peshqit: gjithçka është e mundur së bashku me këtë super Venus. Lëreni veten të zhgënjehet nga bukuria e saj, nga ajo ëmbëlsi për të cilën nuk mund të thuani kurrë jo, gjë që do t'ju ndihmojë të mos i jepni rrugë, gjithmonë dhe në çdo rast, me nxitimin e mërzitshëm të një Marsi që ju martirizon. Isshtë bërë rruga juaj.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor