Astroliving 2 Dhjetor 2019

Jupiteri kalon në Bricjap, ja ndikimi i tij tek shenjat e ujit

Astroliving

Nëse i përkisni njërës prej shenjave të Ujit, përgatituni për ndryshime të shumta në horoskopin e vitit 2020 duke nisur nga 2 dhjetori 2019 me Jupiterin në Bricjap, ku gjithçka do të ndodhë...deri në dhjetorin e vitit 2020!

Në këtë shenjë, planeti është i detyruar të sjellë një energji më logjike, më optimiste dhe relaksuese, një forcë që nevojë të ndihet e dobishme, e impenjuar...

Gaforrja: Jupiteri  po fillon të jetë retrogradë dhe për ju fillon një vit që premton rezultate, rritje dhe konfirmime, por vetëm nëse do të dish të besosh, të impenjohesh seriozisht në mënyrë që të bësh gjithçka të mundur, të tregosh që je gati për të bërë hapin e radhës. Duhet të imagjinoni një marrëdhnie që rritet, horizonte të reja për t'u eksploruar, drejtime të reja për t'u ndjekur.

Akrepi: Planeti tashmë po vihet re, duke ju ndihmuar të jeni më të hapur me t ëtjerët, në gjendje të projektoni gjëra që duhen bërë dhe ndarë bashkarisht. Do të jeni në gjendje të definoni më mirë rregullat dhe kufijtë që duhet të përdorni në publik, duke treguar edhe një optimizëm i cili e pranon realitetin duke i kapur anën më të mirë.

Peshqit: Ju jeni të krijuar nga e njëjta energji si Jupiteri, prandaj kjo është arsyeja pse jeni aq të ndjeshëm ndaj lëvizjeve të tij, ndryshimeve dhe evolucioneve. Jupiteri ndalon së qeni një forcë armiqësore për ju dhe ju shpërblen, ju lejon të zhvendosni vëmendjen tuaj nga e tashmja në të ardhmen, të rizbuloni bukurinë dhe shpresën në gjithçka. Miqësi dhe mundësi të reja në horizont.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor