Orakulli i kuzhinës 12 Nëntor 2019

Frutat dhe perimet që nuk ju shkon mendja se kanë më shumë vitaminë C se agrumet

Orakulli i kuzhinës

Vitamina C është një nga ato të paktat vitamina me veti antioksiduese. Jo vetëm që rrit sistemin imunitar e merr pjesë në shumë funksione metabolike, por së bashku me zinkun mund të na mbrojnë nga virozat dhe të lehtësojnë simptomat e ftohjes.

Ndër vite është besuar se agrumet janë burimi më i mirë i vitaminës C, por më poshtë gjeni listën e ushqimeve që kanë shumë më shumë herë se portokajt, limonët, qitrot etj.  

Për të bërë krahasimin një portokall mesatare përmban rreth 70 mg të vitaminës C

Lakër jeshile
Një filxhan lakër jeshile ka  80.4 mg të vitaminës C. Gjithashtu është një burim i pasur i vitaminës K dhe  A.

Speca të kuq dhe të verdhë 166 mg
Speca jeshil 127 mg

Brokoli
132 mg të vitaminës C.

Mund t'ju interesojë gjithashtu: Si reagon trupi i njeriut kur ka mungesa të vitaminës C, ja simptomat paralajmëruese

Luleshtrydhe
Një filxhan me luleshtrydhe përmban 84.7 mg vitaminë C. 

Lulelakër
Një kokë e vogël e lulelakër do të ju jap sa më shumë që 130 mg. e vitaminës C. Plus, ajo përmban proteina dhe fibra.

Ananasi
Një fetë ananasi do të ju japë 80 mg të vitaminës C. Plus, ky frut përmban bromelain, e cila është një enzimë që ndihmon tretjen e ushqimit

Dy kivi 138 mg vitaminë C. Ky frut është gjithashtu i pasur me bakër dhe kalium.
Mango është një burim i shkëlqyer i vitaminës C dhe vitamins  A. Është i pasur me 123 mg vitaminë C.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor