Pjata kryesore 12 Nëntor 2019

Makarona me salsiçe të freskëta dhe kërpudha

Pjata kryesore

Nga Linda Fishta/Fotografia Armand Habazaj

Pulia njihet për kërpudhat e shijshme ndaj në traditën e saj nu mund të mungonte një pjatë e tillë.

PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA: 350 g makarona orecchiette ose ato që keni, por të jenë të shkurtra, 150 g kërpudha porcini ose 300 g kërpudha që keni, 250 g salsiçe të freskëta, 70 g djathë i bardhë i fortë, 12-15 kokrra domate qershiza, 1 gotë liker marsala, 2 lugë të vogla mjaltë, 1 bustinë shafran, 1 tufë majdanoz, 2 thelpinj hudhër, vaj ulliri, spec djegës, kripë sipas nevojës.

PËRGATITJA: Vendosim një tigan me vaj në zjarr të ulët, hedhim hudhrën,
një copë spec djegës dhe gjysmën e tufës së majdanozit të grirë. Pasi hudhra të ketë marrë pak ngjyrë shtojmë salsiçen, së cilës i kemi hequr lëkurën dhe e kemi bërë thërrime të vogla. I lëmë në zjarr për 5 minuta dhe pasi t’i spërkatim me liker e ngremë fuqinë e zjarrit që likeri të avullojë. Shtojmë domatet të prera në mes, kripën, piperin, mjaltin, djathin në kubikë, kërpudhat të pastruara dhe të prera në feta dhe e lëmë tiganin në zjarr të
ulët për 5-6 minuta. Ndërkohë, ziejmë makaronat në ujë të valuar me kripë dhe shafran. Makaronat e kulluara dhe disa lugë nga uji i zierjes së tyre i
hedhim në tigan te salca. Pasi t’i kemi përzier me salcën, pas një minute i heqim nga zjarri. Shtojmë majdanoz të grirë, pak vaj ulliri dhe i shërbejmë menjëherë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor