Tendencat e fundit te modes 6 Nëntor 2019

5 mënyra për të shkëlqyer me fundin e gjatë në vjeshtë

Tendencat e fundit te modes

Kush tha që fundi i gjatë është simbol i verës? Përkundrazi, edhe në ditët e vjeshtës mund t’ju dhurojë një look vërtet ‘super’. Si ta veshim për të mos gabuar dhe për t’u dukur chic jo vetëm gjatë ditës, por edhe në rastet speciale?

Një shembull është të kombinoni fundin klasik të zi me një këmishë të bardhë me fjongo të madhe dhe kambale, për një kombinim të thjeshtë, por me efekt të madh.

Për mbrëmjet do të ishte ideal një fund tyli. Por edhe gajtë ditës, mund ta ‘zhdramatizoni’ me një pulovër ‘jacquard’ dhe një palë atlete.

Pra, kombinimet janë shumë. Për t’u frymëzuar edhe ju për look-un tuaj, hidhuni një sy fotove më poshtë:

Fund i gjatë + këmishë + kambale

Fund i gjatë +triko+ këpucë slingback

Fund i gjatë + golf + çizme me takë

Fund i gjatë + pulovër + atlete

Fund i gjatë + pulovër me print kafshësh + këpucë

 

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor