Aktualitet 28 Tetor 2019

Lamturmirë Shpresa Bërdëllima! Ndahet nga jeta aktorja e bukur e kinemasë shqiptare

Aktualitet

Është ndarë nga jeta në moshën 60-vjeçare aktorja Shpresa Bërdëllima. Edhe pse karriera e saj kinematografike nuk qe e gjatë, ajo do të mbahet mend për rolin e Asimesë tek ‘Përtej mureve të gurta’, rolin e Ketit tek “Flutura në kabinën time”, rolin e Lizës tek ‘Kur hapen dyert e jetës’, të zonjushës Gajtani tek ‘Vajzat me kordele të kuqe’, etj.

Ajo jetonte prej vitesh në Belgjikë me bashkëshortin, dy vajzat dhe djalin e saj. Së fundi, ajo vuante nga një sëmundje e pashërueshme e cila i mori edhe jetën duke lënë një boshllëk të madh jo vetëm tek të afërmit dhe miqtë, por edhe tek figurat e artit shqiptar.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor