Aktualitet 18 Tetor 2019

Tashmë mund të shndërroheni në një artist digjital me Galaxy Note 10

Aktualitet

Duket se smartfonët kanë ndryshuar totalisht mënyrën tonë të jetesës dhe prodhimin e konsumimin e veprave të artit. Tashmë përditshmëria jonë dhe selfit spontane mund të shndërohen lehtësisht në vepra të vërteta arti, frymëzyar nga mjeshtrat e mëdhenj të artit botëror. Me funskionet më të reja të Note 10 ju mund të krijoni vepra arti aty për aty duke u frymëzuar nga realiteti që ju rrethon. Ndaj për të gjithë ju të apasionuarit pas artit dhe fotografisë me dëshirën për ta ndarë atë edhe me miqtë tuaj në rrjetet sociale, modeli më i ri i serisë Galaxy Note duket si mjeti perfekt për t'ia arritur qëllimit tuaj.

Për pak frymëzim do donim t'ju prezantonim me artistin dixhital Hey Reilly i ka dhënë një pamje të re veprave tradicionale të Van Gogh, Botticelli dhe Da Vinci, duke i përshtatur ato plotësisht me gjeneratën dixhitale. Duke përdorur Galaxy Note 10+, ky stilist dhe ilustrues i modës ka krijuar një koleksion dixhital të kryeveprave të quajtur Mobile Masterpieces. Përshtatur me audiencën e Shekullit 21, ky koleksion sjell në jetë shumë vepra arti europiane, duke përfshirë "Vajzën me Vath Perle" të Veemerit.

Kjo është hera e parë që Hey Reilly përdor një smartphone për të krijuar dhe shkëmbyer veprat e tij të kultit. Për të ndarë kryeveprat e tij me publikun e gjerë, Reilly përdor rrjetet sociale si një galeri që frymëzon adhuruesit dhe i inkurajon ata të mendojnë, si për vetë artin ashtu edhe për mjetet krijuese që disponojnë në majë të gishtave. Samsung Galaxy Note 10+ u përdor në të gjithë procesin krijues - nga gjetja e frymëzimit, fotografimi deri tek editimi dhe ndarja e veprave të përfunduara të artit. Gjithashtu, të gjitha përfitimet e këtij smartphone, të tilla si S Pen, kamera premium, funksioni AR Doodle, softueri profesional për editimin e videove, bateria e fuqishme dhe deri në 1TB memorie të brendshme, janë kombinuar mrekullisht në këtë proces.

Rrjetet sociale po lançojnë mënyra të reja të krijimit, shkëmbimit dhe konsumimit të artit. Fakti që hashtag-u #art në Instagram është përdorur më shumë se 334 milion herë në 2019 tregon që ky rrjet social është i preferuari mes artdashësve në të gjithë botën. Rreth 80% e koleksionistëve të veprave të artit përdorin Instagram-in për të zbuluar artistë të rinj, ndërsa 75% gjejnë vepra që duan të blejnë në këtë rrjet social.

Kryeveprat dixhitale të artistit përfshijnë: Portretin Selfie, The Pug Toad Lady, Mona Lizën, Vajzën me Hundën e Kuqe dhe Venerën. Të gjitha veprat tani mund të shkarkohen nga komuniteti online Samsung Galaxy PENUP.

Portreti Selfie

Duke përdorur saktësinë e papërsëritshëm të S Pen, si dhe funksionet Air Actions, Hey Reilly kombinoi selfie-n e tij me imazhin kult të post-impresionistit të famshëm. Me AR Doodle, realiteti i shtuar tani mund të skicohet drejtpërdrejt në imazh, duke e shndërruar atë në një imazh lëvizës.

Zonjusha me Erminë/Qenin Pug

Për të përkujtuar 500-vjetorin e vdekjes së Leonardo da Vincit, Hey Reilly ringjalli Damën Hermelina, versioni origjinal i së cilës është në Galerinë Kombëtare në Krakow, duke përdorur Portrait Motion. Ai e ktheu një pjesë të kësaj pjese në një pug, qen rrace i njohur për besnikërinë ndaj të zotit.

Një buzëqeshje marramendëse

Vepra artistike më e fotografuar e shekullit 21 ka pësuar një transformim falë funksioneve të përparuara të S Pen.

Vajza me Hundë të Kuqe

Shprehja e njohur dhe misterioze e fytyrës së personazhit në veprën e famshme të artit është "sjellë në jetë" duke përdorur veçoritë multumedia të editimit të videos së Note 10+.

Venera

Hey Reilly i dha kësaj perëndeshe të dashurisë dhe bukurisë një pamje ironike dhe moderne, duke përdorur S Pen dhe opsionin Lasso për prerjen dhe realizimin e kolazheve.

"Profili im në Instagram është si një galeri - një hapësirë plot energji pozitive në të cilën ndaj punën time si artist, designer dhe stilist grafik. Kjo do të thotë që vazhdimisht më duhet të adaptoj dhe zhvilloj veprat e mia, procesin krijues dhe frymëzimin, në mënyrë që të vazhdoj të krijoj përmbajtje të jashtëzakonshme. Note10 + më çliroi nga monitori e mausi dhe më ndihmoi ta çoja tërë procesin në një nivel më të lartë. Humori ka qenë gjithmonë një pjesë thelbësore e artit tim dhe nëse kjo seri veprash bën dikë për të qeshur, të paktën për disa sekonda, do të jem shumë i lumtur,” thekson Hey Reilly.

"Galaxy Note është zgjedhja e preferuar e konsumatorit sepse kombinon veçoritë e fuqishme të performancës dhe produktivitetit me karakteristika unike që stimulojnë kreativitetin dhe inovacionin. Ky kombinim zgjeron aftësitë e pajisjes së re Note10+, duke u mundësuar përdoruesve të krijojnë dhe t'i ndajnë krijimet e tyre - kudo që të jenë," tha Pavle Zobundzija, Drejtor i Telekomunikacionit në Samsung Electronics në rajonin e Adriatikut.

Rreth Samsung Electronics Co, Ltd

Samsung frymëzon botën dhe është modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, pajisjeve që mbahen në trup, tabletëve, aparateve dixhitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memories, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në adresën http://news.samsung.com

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor