Aktualitet 30 Gusht 2019

Thuajini lamtumirë VERËS; Java e parë e vjeshtës vjen me shira të furishëm dhe ulje temperaturash

Aktualitet

Jemi në prag vjeshte, e ndërrimi i stinëve nuk do të kalojë pa u ndjerë ! Temperaturat e larta të verës, do të ulen gradualisht dhe reshjet e shiut do të përfshijnë të gjithë territorin e vendit tonë ! Fundjava e fundit e gushtit, përkon me ditët e fundit të verës, por nëse prej disa sezonesh stina e ngrohtë vazhdonte edhe për disa javë, këtë vit ndodh krejt e kundërta !

Javën e ardhshme priten ndryshime të ndjeshme, duke bërë që temperaturat minimale të kapin vlerën 15 gradë e ajo maksimale most a kalojë 29 gradë. Kjo situatë pritet të vazhdojë jo vetëm ditët e para të shtatorit, ndaj shijoni ditët e fundit të verës !

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor