Menu për fëmijët 18 Gusht 2019

Pancake me kos dhe pa vezë; petullat amerikane që mund t'i hani nga mëngjesi deri në darkë

Menu për fëmijët

PËRBËRËSIT PËR BRUMIN PËR

4 PERSONA:

»» 150 g miell Tipi 00

»» 250 g kos i bardhë

»» ½ bustinë sodë për ëmbëlsira

»» 1 majë thike kripë

»» 1 bustinë vanilje

PËRGATITJA:

I përziejmë të gjithë përbërësit në një tas, me rrahëse vezësh me dorë. Lyejmë tiganin me pak vaj e gjalpë, hedhim brumin me garuzhdë dhe i pjekim nga të dyja anët.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor