Showbiz 14 Gusht 2019

Nga Princesha e turpshme tek ajo e 'Popullit', parukieri i Dianës tregon sesi ndryshoi modeli i saj i flokëve për 17 vite

Showbiz

Princeshë Diana ka qenë e vazhdon të jetë një ikonë mode. Përtej shijes së saj të rafinuar Princesha e Popullit ndër dekada ka frymëzuar jo vetëm stilistët e modës. Mund të mendoni se Diana kishte një model flokësh identifikues, por ndër vite ajo ka provuar prerje të ndryshme që kanë frymëzuar miliona gra nëpër botë. Flokët e shkurtër ishin prerja ikonike që stilisti i saj Sam McKnight  mendoi për Princeshën e turpshme dhe sa më shumë të pëlqehej nga populli, aq më vetëbesim kishte Diana dhe aq më  e guximshme bëhej me look-un e saj. Më poshtë do të gjeni të gjitha modelet e flokëve që Diana ka mbajtur

Hera e fundit që Diana është parë me flokë të gjatë , 10 vjeç

 

Viti 1980, periudha kur u njoh me Princin Charles

 

 

24 shkurt, 1981 , dita kur bënë zyrtare fejesën

 

Në të 20-at e saj

 

Gjatë kohës që ishte shtatzënë me Princin William

 

Në vitin '84, pas lindjes së Princ Harryt, Diana zgjodhi modelin voluminoz

 

Viti 1985

 

 

Viti '86; Diana, Princesha e Popullit i krihte balluket lart dhe kishte më vetëbesim

 

 

 

Viti 1992, periudha kur Diana guxoi më shumë se asnjëherë tjetër me look-un e saj

 

 

 

Viti 1997, pak muaj para tragjedisë së aksidentit

 

 

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor