Aktualitet 10 Gusht 2019

E hëna dhe e marta, ditët më të nxehta të muajit; Ja sa priten të shkojnë temperaturat

Aktualitet

Një valë e dytë e të nxehtit parashikohet në prekë territorin e vendit tonë duke bërë që temperaturat të ngrihen me disa gradë. Ndonëse jemi në mesin e muajit, ky i nxehtë nuk është normal! Në fundjavë, pra ditën e sotme e të nëserme parashikohen temperatura përvëluese, që do të shkojnë mbi 38-39 gradë.

Megjithatë ditët të nxehta të muajit thuhet se do të jenë e hëna dhe e marta, ku termometri do të arrijë 40 gradë.
I nxehti afrikan do të jetë i pranishëm edhe javës tjetër e më pas pritet një normalizim i situatës.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor