Aktualitet 7 Gusht 2019

Sot MBROHUNI më shumë se kurrë nga dielli; Temperaturat kapin shifrat më të larta

Aktualitet

Nëse menduat se moti i nxehtë u largua dhe koha do të stabilizohej e keni gabim! Rikthehet duke filluar që sot i nxehti afrikan dhe temperaturat do të jenë vetëm në rritje. 

Bëni kujdes gjithë ditën të mos rrini shumë në diell ose dhe nëse nuk e shmangni dot të mbroheni. Fillojnë temperaturat nga 34 gradë celcius dhe vetëm në rritje ditën në vazhdim.

Deti ose mali janë zgjidhja e vetme.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor