Astroliving 6 Gusht 2019

Harrojini puthjet dhe përkëdheljet, kjo shenjë e horoskopite ka mendjen vetëm për pasion dhe seks

Astroliving

Dashi

Nuk ka ndoshta e as përse. Nuk ka ledhatime. Dashi nuk përdor truket, është instinkt i pastër, vepron përpara se të mendojë, ka një dashuri me shikim të parë çdo ditë e kështu nuk mërzitet kurrë. Është një nga shenjat më kafshërore të horoskopit në lidhje me seksin, i paduruar dhe i pangopur. Është shenjë shumë kurioze dhe bën zgjedhje të ndryshme. Takim, kënaqësi, stimulim. Këto janë tre fjalët magjike. Nuk i pëlqen aspak krevati, por zgjedh çdo vend tjetër. Pas seksit flet me orë të tëra.  Meshkujt dhe femrat e shenjës së DASHIT janë tendencialisht jobesnikë, të hapur për eksperienca të reja, gjithmonë në kërkim.  Krevati klasik? Jo nuk bën për ta. Jepini liri argëtimit sepse për ta seksi nis nga sytë dhe mendja. Një kompromis mes inteligjencës dhe pasionit. Preferojnë të luajnë më shumë , me dy shenjat e tjera të ujit, Gaforrja dhe Akrepi.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor