Kujdesi per fytyren 6 Gusht 2019

Hiqni shenjat e akneve pa peeling dhe kremra të shtrenjtë; në pak javë rezultat maksimal

Kujdesi per fytyren

Llojet e pashmangshme të akneve ndikojnë në vetëbesimin. Në këtë artikull ne ju japim një recetë që do t'ju ndihmojë të hiqni qafe shenjat e akneve përgjithmonë.

përbërësit:

4 lugë mjaltë

4 lugë lëng limoni

1 e bardhë veze

3 lugë kos

Përgatitja dhe përdorimi:

Kombinoni përbërësit së bashku. Aplikojeni  një herë në javë, mundësisht në mbrëmje, drejtpërdrejt tek shenjat dhe lëreni të qëndrojë për 15-30 minuta.

Lëngu i limonit është i pasur me acid L-askorbik, i cili është një agjent natyral që than çdo puçërr dhe i jep një ngjyrë më të lehtë lëkurës.

Mjalti ka një efekt hidratues dhe do të ushqejë edhe shtresat më të thella të lëkurës tuaj. Nëse keni një lëkurë të ndjeshme lëreni kremin për vetëm 15-30 minuta, dhe pasi lëkura juaj të përshtatet në efektin e saj, mund ta lini atë më gjatë.

Ky krem shtëpi është super efektiv. Shëron plagët dhe largon puçrrat brenda disa javësh. Nëse keni pasur akne të rënda bëni pak durim sepse rezultati mund të vonojë disa muaj.  

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor