Kujdesi per trupin 29 Korrik 2019

Lamtumirë strija! Më ketë recetë popullore do të zbehen shenjat brenda muajit

Kujdesi per trupin

Shenjat e strijave janë në të vërtetë plagë të zbehta që shfaqen në sipërfaqen e lëkurës si pasojë e humbjes së shpejtë të peshës ose shtimit të peshës. Këto shenja shfaqen gjithashtu gjatë shtatzënisë ose disa ndryshime hormonale.

Shpesh konsiderohen si një problem estetik , pothuajse çdo grua në Tokë dëshiron të heqë qafe këto shenja  dhe të ketë një lëkurë të butë dhe të shëndetshme. Disa njerëz pohojnë se dëmi i shkaktuar nga shenjat e shtrirjes është i pakthyeshëm, por studimet kanë treguar se ka shumë mënyra natyrore që mund t'i përdorni për të zgjidhur problemin tuaj.

Ne sugjerojmë që ta provoni këtë recetë natyrale dhe ne garantojmë se kjo do t'ju ndihmojë të merrni rezultatet që dëshironi. E gjitha ajo që duhet të bëni është të kombinoni disa përbërës të natyrshëm që ju keni gjithmonë në dorë, dhe aplikoni përzierjen në zonën e prekur.

përbërësit:

250 gram kripë

250 gram sheqer (ju gjithashtu mund të përdorni sheqer kafe)

100 ml disa vaj perimesh

Përgatitja:

Kombinoje të gjithë përbërësit së bashku. Fërkoni përzierjen butësisht në zonën e prekur. Shpëlajeni mirë. Pasi ta keni bërë këtë, aplikoni kremin tuaj të rregullt hidratues.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor