Kujdesi per fytyren 26 Korrik 2019

Shihni rrudhat teksa zhduken duke përdorur këtë maskë në formë toneri të përgatitur në shtëpi

Kujdesi per fytyren

Rrudhat janë shenja e parë e plakjes dhe ato ndikojnë sigurisht në vetëvlerësimin tonë. Mos harroni, është vërtet e vështirë për të trajtuar rrudhat e thella, pasi merr më shumë kohë dhe durim.

Ju mund të përdorni kremra të fytyrës të ndryshme që të mbani lëkurën tuaj të rr dhe të sigurt. Megjithatë, të gjithë ju do të pranoni që natyra gjithmonë ka zgjidhjen më të mirë për ju dhe ngjyrën tuaj të lëkurës.

Provoni këtë toner të fytyrës në shtëpi dhe qëndroni të fortë kundër procesit të plakjes.

përbërësit:

1 limon

1/2 e një gote birrë

1/2 gotë me jë trëndafili

Përgatitja:Shtrydhni limonin e më pas shtoni birrën dhe ujin e trëndafilit. Aplikoni maskën në fytyrë me anë t ënjë pambuku. Lëreni për pak kohë sa produktet të funksionojnë dhe më pas shpëlajeni.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor