Kujdesi per trupin 10 Korrik 2019

Skrab trupi me dy përbërës ; vaj kokosi dhe livando për një lëkurë sa më të butë gjatë verës

Kujdesi per trupin

Kjo recetë shtëpie për pastrimit të trupit do t'ju lë pa frymë për shumë arsye!

Livando dhe kombinimi i kokosit do ta bëjnë lëkurën tuaj të butë dhe të lëmuar, dhe ky pastrim i trupit jo vetëm që do ta lëri lëkurën me një aromë të mahnitshme, por gjithashtu duket e mrekullueshme në një enë qelqi, kështu që ju mund ta mbani atë në banjën tuaj si një zbukurim.

Për ta bërë këtë pastrim të trupit ju nevojitet tre përbërës  - vaj kokosit, sheqer kaf dhe livando.

Përgatitja:

1/2 filxhan vaj kokosit

1/2 filxhan sheqer kafe

3-4 lugë gjelle livando

Përgatitja:

Përziini të gjithë përbërësit së bashku, mbajeni  në një enë qelqi dhe shijoni trajtimin tuaj të bukurisë!

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor