Tendencat e fundit te modes 26 Qershor 2019

Sfilata që mahniti Jugun e Francës; Ja kush është stilisti që doli jashtë kornizave të pasarelave

Tendencat e fundit te modes

I mjaftoi vetëm një tapet ngjyrë rozë i pafundëm në mes të fushave të livandës, në jugun e Francës për ti dhënë akoma më shumë famë stilistit Simon Porte Jacquemus.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOR YOU...MAMAN AND HUGE THANKS TO MY TEAM....FOREVER.

A post shared by JACQUEMUS (@jacquemus) on

Në sfilatën e pranverës të vitit 2020 dhe gjithashtu në 10 vjetorin e markës së tij Jacquemus, ai solli koleksion e ri me emrin “Le coup de Soleil”, ( Djegur nga dielli).

Emri përshtatej më së mire dhe me ngjyrat që ai solli të cilat anonin të gjitha nga tonalitetet e portokallisë, të verdhës dhe ngjyrës së perëndimit të diellit. 

Nuk mund të mungonin personazhet e njohur si: Emily Ratajkoëski, Bruna Marquezine, Xenia Adonts etj.

Nëse emir i kësaj marke nuk ju thotë asgjë atëhere mjafton të kujtoni trendin që bëri naming në këtë sezon: çantat extra small dhe kapelet extra large të vitit të kaluar. Ishte pikërisht Jacquemus ai që I krijoi. Deri tani kjo ishte pasarela më mahnitëse që kemi parë!

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor