Pijet 21 Qershor 2019

FRESKI në Living; 4 receta pijesh që nuk do u rezistoni dot këtë verë

Pijet

«Lëngje freskuese që do t’ju shkrijnë në një det kënaqësish! »

CITRONADE – recetë tipike afrikane

Përbërësit: 1.5 litra ujë • 3 limonë të mëdhenj organikë • 70 g sheqer (rregulloheni vetë sipas shijes personale) • 2 lugë gjelle qumësht

Përgatitja:

1.Në zjarr, vëmë një tenxhere me 1 litër ujë bashkë me sheqerin. E përziejmë herë pas here që sheqeri të tretet. E heqim dhe e lëmë mënjanë që të ftohet.

2.Në tenxheren ku kishim ngrohur ujin me sheqerin, hedhim 0.5 litra ujë që na kanë mbetur dhe kur të marrë valë, e heqim nga zjarri. Shtojmë lëkurat dhe lëngun e limonëve të shtrydhur në çast dhe e lëmë të pushojë për 15 minuta. Pas kësaj kohe, përziejmë të dyja lëngjet duke hequr më parë lëkurat e limonit dhe shtojmë qumështin. E shërbejmë pasi ta kemi lënë në frigorifer të ftohet për 3-4 orë.

Ujë i aromatizuar me manaferra

Përbërësit: 1 litër ujë

• disa feta limoni • disa gjethe rozmarine – mos e përdorni nëse nuk ju pëlqen • 50 g manaferra ose boronica

Përgatitja:

Një pjesë të manaferrave të lara, i ndajmë në mes me thikë dhe i hedhim në një kanë me ujë, të cilën e lëmë një natë në frigorifer. Të nesërmen, e shërbejmë me manaferrat që kishim lënë mënjanë, disa gjethe rozmarine dhe feta limoni.

Limonadë me lule livande dhe rozmarinë

Përbërësit për 4/6 persona:

500 ml ujë • 160 ml lëng limoni • 120 g sheqer • 4 lugë të vogla lule livande të thata • 2 degë të vogla rozmarinë të freskët – kini kujdes pasi rozmarina e freskët ka aromë të fortë

Përgatitja:

1. Në një tenxhere të vogël, vëmë të marrë valë gjysmën e ujit me sheqerin, derisa të shohim që sheqeri është tretur. Fikim zjarrin, shtojmë livandën, rozmarinën dhe e lëmë të pushojë për 30 minuta në temperaturë ambienti.

2. Pas kësaj kohe, e kullojmë me sitë dhe shtojmë gjysmën tjetër të ujit, të ftohtë nga frigoriferi dhe lëngun e limonit të shtrydhur në çast.

E lëmë në frigorifer për të paktën 2 orë dhe më pas e shijojmë.

Çaj i ftohtë me pjeshka Përbërësit: 1 litër ujë mineral

• 3 lugë me lule të thata (kamomil, livandë ose atë që keni, por me shije delikate) ose 2 lugë kamomil të thatë dhe 2 lugë livandë të thatë

• 4 pjeshka të pjekura, por të forta

Për shurupin: 50 g sheqer + 70 ml ujë mineral

Përgatitja:

Në një tas qelqi, vëmë ujë të ftohtë dhe lulet e thata. E mbulojmë me plastmasë kuzhine ose kapak dhe e lëmë në frigorifer për 30/40 minuta. Pastaj e kullojmë dhe e vëmë përsëri në frigorifer.

Ndërkohë, përgatitim shurupin: ziejmë ujin me sheqerin në një tenxhere të vogël derisa sheqeri të tretet. E heqim nga zjarri dhe kur të jetë ftohur, e hedhim në tasin ku kemi lëngun tjetër. Shtojmë pjeshkat të prera në feta dhe i lëmë për 3 orë në frigorifer që të aromatizojnë çajin. E shërbejmë me kuba akulli.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor