Kujdesi per fytyren 11 Qershor 2019

Përzieni vaj ulliri dhe sodë bukë për të krijuar këtë larës fytyre natyral

Kujdesi per fytyren

Për arsye shëndetësore apo financiare, shumë familje sot përpiqen të gjejnë produkte efektive të pastrimit pa kimikate të ashpra. Shumë njerëz po përdorin sode buke për  një recetë pastruese të butë dhe të butë. Megjithatë, Jess Kielman  ka gjetur se si mund të përgatisim një larës me sodë buke pa aromë dhe që mos t’ju bezdisi.

Ajo që krijoi Kielman është një pastrues i butë ruhet në një kavanoz, dhe është i thjeshtë dhe i lirë për t'u bërë. Në të vërtetë, shpjegon Kielman, "Ju duhet vetëm disa përbërës,. Përziheni sodë buke, sapun  dhe një lloj agrume ose vaj esencial me një sasi të vogël të ujit dhe e ruan atë në një kavanoz hermetik.

Për recetën e plotë dhe udhëzimet e hollësishme, vizitoni postimin e Kielman në blogun e saj, Mami 4 Real.

 

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor