Kujdesi per trupin 6 Qershor 2019

Vetëm me një qepë dhe pak borzilok dhe depilimi do të jetë pa dhimbje fare; Zbuloni mënyrën e re dhe të thjeshtë

Kujdesi per trupin

Depilimi sidomos në këtë periudhë të vitit është shumë i nevojshëm po aq sa është dhe i dhimbshëm. Çdokush do të donte të gjente një zgjidhje të lehtë dhe të shpejtë për këtë gjë dhe mesa duket e kemi gjetur! Ky është vendi i duhur:

Mjetet dhe përbërësit

2 qepë

10-12 gjethe borziloku

Udhëzimet: Hiqni membranat transparente midis shtresave të qepëve. Në një tas, shtypini gjethet e borzilokut dhe membranat e qepëve së bashku për të krijuar një paste.

Aplikoni në vendet qe keni qimet e  padëshiruar dhe lëreni për 15-25 minuta.

Lajeni me ujë. Përsëritni 3-4 herë në javë për të paktën një muaj për të hequr qimet nga rrënja nga rrënja në majë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor