Aksesore 22 Maj 2019

Prerja e gurit të çmuar dhe modeli i preferuar i unazës së fejesës zbulon një karakteristikë interesante të tipit tuaj

Aksesore

Çdo vajzë do të dontë që në gishtin e katërt të dorës së majtë të mbante një unazë të çmuar, në emër të dashurisë ! Zgjedhja i takon partnerit, por për t’u siguruar që ai do të bëjë të duhurën tregojini fotogalerinë e mëposhtme e cila përmbledh modelet më të bukura të unazave sipas shenjave të horoskopit Që nga gurët si zafiri apo rubini që identifikojnë disa prej shenjave, e deri te unazat klasike për romantike si gaforret! Zbuloni unazën tuaj!

Mund t'ju interesojë gjithashtu: A e dini përse unaza e martesës vendoset në dorën e majtë ?

Forma ovale- Ju pëlqejnë dramat dhe është në karakterin tuaj t’i ekzagjeroni gjërat

Forma rrethore- Jeni personalitet tradicional.

Formë drejtkëndëshe- Ju pëlqejnë gjërat e shtrenjta dhe elegante.

Forma e lotit- Ju pëlqen klasika dhe ajo që nuk bie në sy.

Forma e syrit- E dëshironi stilin retro dhe jeni në kërkim të elegantes dhe glamurozes.

Forma e zemrës- Romantik

 

Dashi- Klasikë, por jo një zgjedhje e çfarëdoshme


Demi- një unazë klasike


Binjakët të dashuruar pas formave të veçanta


Gaforrja- Një unazë princeshe


Luani: Një unazë që është shumë larg klasikes dhe normales


Virgjëresha: Minimaliste


Peshorja: Një unazë në formën e lules


Akrepi: Një unazë që tërheq vëmendjen


Shigjetari larg klasikes ! Ari i kuq është zgjidhja ideale


Bricjapi: Një unazë me një prerje klasike 


Ujori: Sigurohuni që unaza të ketë gurin e çmuar të zafiri


Peshqit: Një prerje elegante për femrën më të brishtë të horoskopit

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor