Aktualitet 15 Maj 2019

Dhe më në fund ja kur do të largohen ditët me shi dhe të ftohta; Pranvera është shumë pranë

Aktualitet

Që kur ka hyrë muaji Maj nuk po shohim asnjë ditë të bukur, me diell dhe me ndjesinë e verës. Përkundrazi temperaturat janë ulur dhe i ftohti ndihet akoma më shumë.

Dhe këtë javë do të vazhdojnë rreshjet e shiut dhe temperaturat e ulëta. Të shtunën do të mund të shijoni një ditë me diell dhe më pas të ënjten e javës që vjen do të fillojnë gradualisht temperatura më të larta dhe pranvera do të ndihet sikur është shumë pranë.

Mos harroni, këtë javë çadrën me vete!

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor