Kujdesi per fytyren 14 Maj 2019

Mjalti dhe limoni bashkë bëjnë mrekullira; Maska e thjeshtë dhe funksionale për fytyrat me yndyrë

Kujdesi per fytyren

Fytyra me yndyrë është një nga problemet thelbësore të fytyrës pasi ajo është jo vetëm e sikletshme nga shkëlqimi I tepërt por dhe se mund të krijojë shumë puçrra nga bllokimi I poreve. Me patjetër që personat që e kanë të tillë duan gjithnjë të balancojnë yndyrën dhe kjo maskë më poshtë është një zgjidhje e lehtë dhe me shumë pak shpenzim.

Në një tas shtoni 1 lugë gjelle mjaltë dhe 1 lugë gjelle lëng limoni. Përziejini mirë me njëra-tjetrën derisa masa të bëhet homogjene dhe pastaj aplikojeni në fytyrë dhe qafë të pastër për rreth 15 minuta.

Në fund, lahuni me ujë të ftohtë. Përsëriteni 1 herë në javë.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor