Aktualitet 5 Maj 2019

Shi apo diell? Ja si parashikohet moti nga 6 Maji e më tej

Aktualitet

Këto ditë moti ka qënë pak "konfuz" me ditë herë gri dhe me shi dhe herë me diell dhe me temperatura të larta.Mësa duket dhe javën e dytë të Majit ai do të jetë po njësoj. Java fillon me dy ditë me rreshje shiu të shumta dhe temperatura 19 gradë maksimalja dhe 8 gradë minimalja. 

Më pas vazhdon me dy ditë me diell ku temperaturat do të rriten deri në 20 grade dhe më pas fatkeqësisht afër fundjavës do të rifillojnë rreshjet e shiut.  Temperatura maksimale do të jetë 21 gradë celcius. Nxirrni xhupar dhe cizmet e shiut pasi nuk duket të jetë një javë me shuëm diell!

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor