Menu për fëmijët 26 Prill 2019

Si të përgatisni vetë në shtëpi, shkopinjtë me erëza (100 herë më të shijshme sesa ato të furrave të bukës)

Menu për fëmijët

PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA:

• 300 g miell • 160 ml ujë • 40 ml vaj ulliri • 4 g maja birre e thatë • ½ lugë mjaltë • 6 g kripë

PËRGATITJA:

Tretim majanë me ujë të vakët, së bashku me mjaltin dhe vajin, shtojmë aty miellin dhe në fund kripën. Brumin e lëmë të pushojë 30 minuta, pastaj e palosim tri herë duke i dhënë formë drejtkëndore, e lyejmë me pak vaj ulliri dhe e mbështjellim me qese kuzhine. E lëmë të pushojë 1 orë, më pas, ashtu siç është, e presim në shirita me trashësi 1 cm, i japim formë shkopi duke tërhequr dy anësoret dhe i kalojmë në erëza ose djathë të grirë. I vendosim në tavën ku kemi shtruar letër furre dhe i pjekim në temperature maksimale për 10-15 minuta.

Receta nga Mirela ANDONI

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor