Astroliving 11 Mars 2019

Sipas astrologjisë këto janë ushqimet perfekte për shijet tuaja; zbuloni dhe pjatën e preferuar të personit të zemrës

Astroliving

Nëse jeni të varur në horoskopin tuaj të përditshëm, ky artikull është për ju! Kemi gjetur ushqimet që përputhen në mënyrë të përkyer me shijet tuaja sipas astrologjisë.

Ujori: Bërxollë me boronicë dhe patate të ëmbla: Me sjelljen e tyre të çuditshme, ata që jaën në shenjën e ujorit do ta pëlqenin kombinimin e kësaj pjate.  Kjo përzierje e aromave të ëmbla, të këndshme, të tymosura dhe djegëse është pjatë unike.

Peshqit: Peshqit: Supë italiane me salçiçe: Peshqit kanë një ndjenjë të thellë të dhembshurisë dhe dashurisë duke u kujdesur për të tjerët. Kjo recetë u lejon atyre të ngushëllojnë ata që kanë afër,  përgatitet thjeshtë dhe shpejt.

Dashi: Pulë me erëza në skarë: Këta njerëz karakterizohen nga mirësia dhe pasioni por kanë frikë të guxojnë ndaj dhe shkojnë me një opsion të përsorur në shijë si pula e pjekur

Demi: Fileto derri me rozmarinë: Një Dem, nuk mund të rezistojë pa is shtuar një prekje elegante pjatëssi ajoe rozmarinës.

Binjakët: Binjakët: Waffel me pulë ose krepa me pulë: Binjakët janë më të mirët dhe më të këqinjtë njëkohësisht në botën e astrologjisë njësoj si kjo pjatë e cila ose pëlqehet pafudn ose urrehet!

Gaforrja: Spageti me qofte dhe salcë: Gaforret pëlqejnë të gatuajnë gjithnjë në shtëpi dhe kjo darkë me spageti dhe me qofte është vetëm fillimi për ta!  

Luani: Pule me pilaf: Argëtuese për tu gatuar dhe aventureske, Luanët jane te gjithë per eksperimentimin e gjerave te reja. Kjo gjellë e lejon të eksperimentojë nëj luan pasi nuk ka recetë standarte.

Virgjëresha: Spinaq I shoqëruar me mish të mbushur me perime dhe makarona: Njerëzit në shenjën e virgjëreshës duan të sigurohen se çdo gjë është e drejtë. Ndërsa një biftek i mbushur kërkon një vëmendje në detaje, përbërësit e tij janë të thjeshtë dhe lejojnë këta persona të bëjnë çtë duan!  

Peshorja: Karkaleca me salcë: di se si të gjejë një ekuilibër, ashtu si kjo gjellë e shpejtë dhe e lehtë por shumë e sofistikuar! Jo shumë e ëmbël po as e kripur perfekte për ta!

Akrepi: Fileto me mango: Është nje shenjë me fuqi të mbinatyrshme dhe me patjetër që di të kombinojë dy shije të kundërta si mango dhe fileto.

 

Shigjetari: Shigjetari: Pulë me xhinxher: Kjo pulë e copëtuar e shoqëruar me xhinxher I lejon personat në shenjën e shigjetarit të ndihen shuë të kënaqur lehtësisht.

Bricjapi: Supë me patate dhe mish: Bricjapët janë shumë praktikë dhe preferojnë të hani ushqime të cilat janë të ushqyeshme dhe I japin energji

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor