Astroliving 9 Janar 2019

Më thuaj çfarë shenje ke, të të them se çfarë t'i bën nervat kaçurrel - Pjesa e 1

Astroliving

Në Living kemi folur vazhdimisht për shenjat e horoskopit, për mënyrën si e konceptojnë jetën, si shpenzojnë paratë apo sa fatlumë/fatkeqë janë në dashuri. Megjithatë, a jeni vërtet të bindur që dini gjithçka për të? Po sikur t’ju zbulojmë se cila është gjëja që i acaron dhe i bën më shumë me nerva? Zbulojeni si më poshtë:

Dashi është një ndër shenjat më punëtore dhe këmbëngulëse të horoskopit. E di shumë mirë se çfarë kërkon nga jeta dhe cilat janë mënyrat e duhura për të realizuar qëllimet e tij. Mos guxoni kurrë ta pengoni pasi do të përballeni me anën e tij më të keqe.

Të lindurit në shenjën e Demit shquhen për natyrën e tyre analitike. U pëlqen t’i marrin gjërat shtuar dhe të mendohen mirë për hapin e radhës. Mos ushtroni kurrë presion mbi ta dhe lërini t’i bëjnë gjërat ashtu siç duan dhe dinë ata.

Binjakët e urrejnë viktimizimin dhe njerëzit që qahen për çdo gjë. Vetë ideja se ju mund të hapni gojë nga çasti në çast, i bën të acarohen.

Mund t’ju duket e çuditshme, por Gaforrja është një nga shenjat më të ndjeshme të horoskopit. Ka një botë shpirtërore shumë të pasur, të cilën e mbron më shumë se çdo gjë tjetër. Mos guxoni të talleni me shpirtin e saj romantik, mund të kthehet në një bisht ë vërtetë.

Luani është një nga shenjat më besnike të horoskopit dhe këtë tashmë e dinë të gjithë. Nuk i pëlqen të fusë hundët në jetën e të tjerëve dhe do që edhe të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë. I urren thashethemet pas krahëve, ndaj mendohuni mirë para se të flisni për të.

Virgjëresha nuk i ka punët hiç mirë me njerëzit arrogantë që thonë gjithmonë ‘’unë, unë’’ dhe nuk pranojnë mendimin ndryshe. Nuk kanë kohë për të humbur me njerëzit egocentrikë dhe sipërfaqësorë.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor