Bricjapi 8 Janar 2019

Mujor MARS

Bricjapi

Përveç Jupiterit dhe Saturnit, në shenjën tuaj do të hyjë edhe Marsi dhe do të ndihet ndikimi i tyre pozitiv. Këtë periudhë të lindurit e kësaj shenje do të ndihen sikur janë më superiorë ndaj të tjerëve dhe mendojnë se janë drejtues më të mirë. Disa nga ju kanë vendosur të transferohen, dhe tani po korrin frytet e punës së tyre. Dëshira për të punuar është më e madhe sesa energjitë negative. Mërkuri do t’i bashkohet shenjës suaj dhe në datat 9, 10 dhe 23 do të shijoni suksesin e vërtetë. Këtë muaj do të bëni zgjedhje vërtet të rëndësishme.

Çiftet që janë lidhur rishtazi këtë vit kanë një marrëdhënie të qëndrueshme, sidomos falë kalimit të bukur të Jupiterit dhe Saturnit në shenjë. Ju karakterizon përgjegjësia e madhe në marrëdhënie dhe pasioni. Nëse doni të njihni njerëz të rinj, kjo është periudha e duhur. Po ndërtoni diçka të rëndësishme për të ardhmen.

Një lajm i mirë për zemrat e vetmuara, pasi disa prej tyre do të lidhen sërish me ish-partnerët që s’i kanë harruar ende. Ndërsa për çiftet në krizë ky horoskop është çlirues. Jeni gjithmonë ju ai që vendosni në një lidhje. Energjia nuk ju mungon. Një i lindur në shenjën e Peshqve apo të Akrepit mund t’ju thotë një fjalë më shumë. Ndiheni të lodhur duke duruar, duke mbrojtur dhe duke kuptuar njerëz të papjekur. Rikuperimi i vërtetë psikofizik do të ndodhë gjatë fillimit të muajit, sidomos trajtimet që do të bëni rreth datës 5. Bricjapët zakonisht e marrin shtruar para se të shkojnë te doktori. Yjet ju ftojnë të kujdeseni për veten. Kini kujdes në datën 24 dhe shmangni shpërqendrimet.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor