Aksesore 24 Dhjetor 2018

Veprat e artit të Mimi Memiaj pushtojnë gondolat e Venecias/ Fotogaleri

Aksesore

modamemitt

Venecia mberthen cdo enderr princerore te lunderoj ne qytetin e dashurise me perjetime neoklasike dhe baroke ...
“Gondola Goddess”
Dikur njihej si “Republika më Paqësore” dhe po kështu vazhdon të trajtohet nga gjithë çiftet në botë... Një puthje ne gondola, një përqafim mbi urat lidhëse, një kapje dore ne St Marko... të gjitha intime deri ne altar... Veneciane te lakmuara si me ekskluzivet per romancizmin qe te mberthen ,vibruese dhe sensuale,misterioze dhe ...nuse qe guxon te zhvesh masken e endrrave te saj.
Frymezimi i maskave te Venecias, solli gradualisht dhe stilimin e koleksionit 2019 “Grace Venice” ...
Element romantik, avangart, neoklasik dhe kaprico nga me te ndryshmet!

maskakaa
Ffjalet e frederikes per stafin: "Eshte puna e palodhshme e gjithe stafit qe u preokupua me dite te tera per te realizuar kete set fotografik me standarte Vogue...
Falenderoj pa fund Mimi Memiaj per krijimin e qershise mbi torte, maskave magjike... qe nuk la Venecian pa habitur... krijime tantellash te arta, levizje eksprezive; qe kush nuk e vuri dhe nuk e shnderroi ne nje mbretereshe Venecie....
Me pelqejne detajet qe gjithmone Endrit Mertiri me syrin e tij kritik, gjen dhe fotografon.... puna gjate dhe pas setit me nje insistim per te nxjerr fotot perrallore...
Talenti i Suela Cangut qe i ktheu vajzat ne kukulla porcelani te bera nje me bukurine e mermerte te Venecias!
Dite dhe ore te pafundme per te realizuar setin magjik te Venecias!!
Shpresoj te frymezoj brezat e rinj, te kene guxim te fotografojne nuse te editorialeve te fashionit... dua nuset qe guxojne te vene nje kapele te mbajne nje erashke dhe pse jo te futen ne rolin e “Grace Venice”
Ky koleksion u punua me shume dashuri dhe u trajtua si nje veper arti nga te gjithe ne...  nje veper arti qe do ngelet ne arkivat e mendjes per shume gjate!"

mmiii

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor