Orakulli i kuzhinës 6 Dhjetor 2018

Ushqimet 0 kalori, që mund t'i hani sa të doni sepse nuk ju shëndoshin

Orakulli i kuzhinës

ushqijmee

Quajini ushqimet Magjike !! Nëse doni të dini pse, ato mund t’ju shuajnë urinë menjëherë dhe nuk ju shëndoshin. Kjo është një ëndërr. Nëse do të flisnim për produktet më 0 kalori, ato vështirë se do të ekzistonin, por disa do të quheshin vërtetë "0 kalori ushqime" sepse niveli i këtyre të fundit është vërtetë i ulët. Mund të teshtish dy herë dhe ato kalori i ke djegur.
Këto ushqime do të ju japin ndjenjën e ngopjes menjëherë dhe ju nuk do të keni uri për të paktën dy orë. Dhe kjo është e rëndësishme kur ju dëshironi të bini në peshë. Njerëzit bazojnë dietat e tyre në këto ushqime sepse ata duan rezultate të shpejta. Mësoni kush janë këto ushqime.
Portokalli - 47 kalori në 100 gram
Shpargujt- 20 kalori në 100 gram
Panxhar - 43 kalori në 100 gram
Kastraveci 16 kalori për 100 gram
Limoni 30 kalori në 100 gram
Kungull i njomë (100g = 17 kalori)
Domate (100g = kalori 17g)
Grejpfrut (100g = 42 kalori)
Lakër Brukseli (100g = 43 kalori)
Molla (100g = 50 kalori)
Qepë (100g = 40 kalori)
Karrota (100g = 41 kalori)
Brokoli (100g = 34 kalori)

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor